Bludišťácký HATTRICK!!!

Díky úspěšně zvládnutému prvnímu a druhému kolu oblíbené soutěže pro mládež jsme se, teď už jako deváťáci, vydali na TŘETÍ klání do ostravského studia České televize.

Dne 9. 1. 2018 v 7:15 jsme s velkým nadšením a kuráží vyjížděli směr Ostrava. Jako „staří mazáci“ jsme už věděli, co nás čeká, takže jsme si cestu zkrátili povídáním o výherních taktikách. Po osmé hodině jsme dojeli do ostravského studia, kde nás všichni srdečně přivítali. Po chvíli si pro nás přišla paní dramaturgyně, šli jsme se převléci do soutěžních dresů a upravit do maskérny.

Když bylo vše připraveno, zaujali jsme pozice ve studiu a začalo natáčení. Nejprve nás přivítal pan režisér a pan moderátor, a pak už se vysvětlovalo, jak bude natáčecí dopoledne probíhat. První disciplína bylo šplhání na laně, kde záleželo na rychlosti, abychom si mohli vybrat témata otázek. Roman to zvládl levou zadní (vlastně oběma předními J)! V tomto kole jsme si vybojovali 3 bludišťáky. Následovala lanová dráha, ve které soupeře jsme naprosto převálcovali. Získali jsme i zlaťáka, tedy zlatého bludišťáka.

Následovala delší pauza, která byla věnována natáčení úvodních vizitek týmů. Naši fanoušci čas strávili svačinovou pauzou, ve které se někteří hecovali, kdo sní více párků v rohlíku. Po půlhodině jsme se opět vrátili do studia, kde na paní učitelku Fárkovou čekalo světelné bludiště. Víme, že paní učitelka je v této disciplíně přebornice, a tak jsme se vůbec nebáli, že by to nezvládla. Paní učitelka sebevědomě přichází před bludiště, prohodí pár vět s panem moderátorem a jde na to. A ejhle! Co se stalo? První chyba, druhá chyba! Ona to snad dělá naschvál! Nakonec bludištěm prošla. Jak se později přiznala, chtěla dostat tričko, které získávají jen ti, co prohrají. To si s ní ještě vyřídíme!

V roce 2018 připravilo Bludiště jednu novinku – RISK. My jsme si jej vytáhli právě pro následující vědomostní kolo. Spočíval v tom, že kdybychom „zariskovali“ a vyhráli, můžeme získat 5 bludišťáků navíc. Pokud bychom prohráli, dostaneme 0. Jak z předchozích kol víme, v tomhle jsme nebyli úplně nejlepší, proto jsme nic nevsadili. Ještěže tak.

Po laserovém bludišti, kde soupeři risk proměnili a získali o 5 bludišťáků víc, byl bodový rozdíl 26:35, ale pro soupeře. Do tajenky jsme šli nervózní a nejistí. Ta přece vše rozhodne. „Uhodnete povolání?“ zaznělo z úst moderátora a my začali přemýšlet nad indiciemi. Jedna strana, druhá strana, oba týmy tipovali různá povolání, až nakonec Áďa vykřikla: „Návrhář!“ „Jaký návrhář?“ zeptal se moderátor. „Eeeeeh… módní návrhář!“„Máte………… PRAVDU!“

Takže se nám podařilo i do třetice obhájit vítězství! To byla radost! Na balancovníku jsme vyhráli poukazy. Paní učitelka se nakonec vytouženého trička dočkala. Věnoval jí ho pan učitel z modrého týmu. Všichni jsme odjížděli unavení, s bolavýma rukama od tleskání, ale hlavně šťastní z výhry.

Na třetí díl bludiště se můžete podívat 3. 2. 2018 na ČT Déčko.

První díl zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097253859-bludiste/417234100011035

Druhý díl: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097253859-bludiste/417234100011036