Den matek

Den matek je příležitostí vyrobit ve škole maminkám dárek nebo uspořádat besídku s programem. My jsme se letos rozhodli pro trochu jinou a netradiční oslavu. Ve spolupráci s obcí jsme pro maminky připravili interaktivní program s malířem a ilustrátorem dětských knížek, Adolfem Dudkem. Kdo přišel v pondělí 13. května na obecní sál, jistě nelitoval a výborně se bavil, protože pan malíř je velice vtipný akční a dokázal s humorem sobě vlastním upoutat děti i dospělé. Nejprve jsme malovali maminkám kytičky, potom zvířátka a nechyběla ani známá pohádka O domečku. Strávená hodinka všem velice rychle utekla a mnohé mrzelo, že už je konec vystoupení, jehož tvůrcem byl nejen pan Dudek, ale především děti a maminky. Škoda jen, že si pro „dárek“ přišlo tak málo maminek a babiček.