Listování

Listování s Lukášem Hejlíkem a Věrou Hollou

Po prvním zhlédnutí představení v cyklu Listování v Beskydském divadle v Novém Jičíně, jsme se rozhodli zprostředkovat toto netradiční setkání se zajímavou knihou i našim žákům a pozvali jsme k nám herce z tohoto projektu.

Slíbili nám už na jaře, že na podzim přijedou a i přes nemalé překážky nakonec přece jen dorazili a dvě nové knížky pro děti a mládež nám představili.

Děti 1. stupně si poslechly a prožily příběh lenivého kocoura Šmodrchy, který málem přišel   o život. Naštěstí se v jeho blízkosti našel hodný kluk Honzík a jeho stará kamarádka paní Manda, kteří zachránili nejen Šmodrchu, ale i jiná zvířátka. Dětem se čtení moc líbilo, protože herci byli vtipní a zapojili do hry také některé žáky. Kocour byl nejen lenoch, ale občas taky drzoun a odmluva a to bylo dětem nesmírně sympatické.

Pro 2. stupeň si připravili set knih Jak být holkou – Jak být klukem, které je provedou obdobím puberty a seznámí s rozdíly mezi dívkami a chlapci. Podání obou herců bylo velice přímé s prvky humoru, takže žáci lépe vstřebali informace o změnách těla i ducha v období dospívání. Herci kladli také důraz na vztahy mezi oběma pohlavími a vybízeli mládež, aby se více zajímala o duševní bohatství svých kamarádů než jejich majetek a vizáž.

V závěru se herci dětem podepsali a také napsali pozdrav do školní kroniky. Představené knížky jsme zakoupili i do školní knihovny a doufáme, že budou intenzivně „obíhat“ mezi žáky.