Projekt EDISON

Základní škola Bartošovice se zapojila do spolupráce s AISEC Ostrava. Pobočka AISEC Ostrava má sídlo na VŠB, působí  také na OSU a technických fakultách VŠB v Porubě.

Hlavní činností AIESEC je zprostředkování mezinárodních stáží pro české i zahraniční studenty. Také pořádá i mnoho kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost, konference, workshopy, cestovatelské večery a další. Pro zahraniční stážisty přijíždějící do Ostravy organizujeme každoročně několik projektů na středních i základních školách.

Naše škola se zapojila do projektu EDISON. Vizí projektu je poznávání jiných kultur. V rámci tohoto projektu navštívili minulý týden naší školu studenti z Egypta, Gruzie, Číny a  Turecka. Aktivity v rámci projektu EDISON byli zaměřeny na vzájemné poznávání zemí, kulturních zvyklostí, tradic a obyčejů. Projekt byl určen zejména žákům II.stupně. Žáci se procvičili v anglickém jazyce, dozvěděli se spoustu zajímavých informací a zažili netradiční hodiny plné legrace.

Informace k projektu EDISON