Týden 17 (20 – 24. 4.) anglický jazyk

Hodnocení – týden 17

Známky za aktivitu a známky za Wocabee najdete na Škola online.

Řešení:

Reading:

Učebnice 66/ A Friends

Seřaďte obrázky podle děje v příběhu. – 1D, 2B, 3A,4C

Grammar:

Pracovní sešit  50/1 first conditional

Rozhodněte se, která forma slovesa je ta správná. (věta s IF = přítomný čas, hlavní věta(bez if) budoucí čas)

Např. If we get the bus, it will be quicker.

1. rains, will go
  2. want, will have
  3. won´t have, don´t get
  4. finish, will watch
  5. will be, go
  6. don´t feel, will go
  7. will give, miss

50/2 Adverts

Napište ke každému obrázku reklamní slogan. Použijte věty ze sloupečku A + ze sloupečku B.

Např. If you brush with Fresh toothpaste, you will have whiter teeth. – Jestli si budete umývat zuby s pastou Fresh, budete mít zuby bělejší.

1. If you buy a Lightning exercise bike, you will feel fitter and healthier.
  2. If you wear Spectrum glasses, you will see things more clearly.
  3. If you shop at Wonderprice, you will save a lot of money.
  4. If you use Powerdrive tools, you will do every job faster.
  5. If you eat Go Flakes for breakfast, you will get the best start to the day.

Dobrý den,

v příloze najdete práci na tento týden.

Na učení slovíček využívejte i nadále Wocabee. Ve středu 22. 4. 2020 kontroluji splnění balíčků 6/6. Za týden, ve středu 29. 4. 2020 kolem 20.00 hod budu kontrolovat splnění balíčků 7/7. Kdo bude mít splněné balíčky, dostane opět jedničku (domácí příprava, váha 100%).

Pár žáků ale s Wocabee trochu nestíhá. Pokud máte přístup na internet (přes mobil, tablet nebo počítač…) určitě toho využijte a pokračujte v procvičování. Jinak vám ostatní utečou a vám to bude chybět.

Minulý týden jsme začali téma – first conditional (podmínkové věty). Tento týden budeme věty procvičovat. Vyplníte si dvě cvičení v pracovním sešitě a procvičíte si věty i online, kde uvidíte ihned, jestli máte odpověď dobře nebo špatně.

Přečtěte si NAHLAS africký příběh v učebnici, seřaďte obrázky podle příběhu, zjistěte, jaké poučení z tohoto příběhu plyne.

Na poslech máte krátký článek o skvělé nové zmrzlině vyráběné z hmyzu. Máte chuť? Můžete si vybrat level obtížnosti 1, 2, nebo 3. Vyzkoušejte jednodušší a pak si přepněte na těžší.

Pohrajte si s tím 🙂 Příjemnou zábavu 🙂

Jestli budete potřebovat pomoct, pište na Teams, ale můžeme si domluvit i videohovor 🙂

A8 týden 17 zadání