Týden 19 (4.-7.5) anglický jazyk

Hodnocení – týden 19

Jedničky máte na Škola online.

ŘEŠENÍ:

Pracovní sešit 55/2 – doplň must – muset, mustn’t – nesmět, zákaz, don’t have to – nemuset, can – moct.

We don´t have to wear a uniform. – Nemusíme nosit uniformy. (Opravdu nemusíme, ve větě je tedy zápor.)

We must be quiet in the corridors. – Na chodbách musíme být zticha. (Musíme, věta je kladná.)

We mustn’t smoke. (nesmíme)

We mustn’t stay in the playground at break time. (nesmíme)

We can wear jewellery. (můžeme)

We mustn’t chew chewing gum. (nesmíme)

We must do our homework on time. (musíme)

We don´t have to stay at school till 3.30. (nemusíme)

We mustn´t bring radios or CD players to school. (nesmíme)

We must stand up when a teacher comes. (musíme)

We must clean the classroom. (musíme)

We mustn´t eat during lessons. (nesmíme)

We must bring a letter from …(musíme)

We can wear jeans. (můžeme)

We mustn´t be late for school. (nesmíme)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dobrý den,

jaký byl váš prodloužený víkend? Už se těšíte na další? 🙂 Mezičasem musíte ale usilovně pracovat 🙂

Na Wocabee tento týden nepřibyl nový balíček, zopakujte si lekci č. 7.  Komu chybí více balíčků, soustřeďte se teď jenom na lekci č. 7 – balíčky L7/ A, B, C, D. Ve středu 6.5 2020 (mezi 7 a 21 hod) bude opakovací písemka, více informací ve Wordu.

V gramatice se naučte tvoření záporu a otázky u modálních sloves, zopakujte si sloveso „have to“ a slovesa si procvičte.

Poslechněte si video o tom, jak vyjádřit svoje pocity v angličtině, opakujte po lektorovi, procvičte si slovíčka a výslovnost.

Navrhuji si společně zopakovat lekci č. 7 formou online hodiny. Přesný obsah hodiny a datum domluvíme na Teams (můj návrh je čtvrtek 14.00, napište mi na Teams svoje návrhy a domluvíme se).

Přihlaste se na stránku „umimeanglicky“ – návod ve Wordu!

Have fun 🙂

A7 týden 19_zadání