Bruslili jsme spolu

V sobotu 9. března se některé děti a jejich rodiče rozhodli strávit společně čas aktivním sportováním na zimním stadionu v Novém Jičíně, které pro ně připravila základní škola ve spolupráci s komunitní školou. Dopravy autobusem využilo 39 osob a ostatní se dopravili vlastními auty. Po předběžném přihlášení se v pátek zdálo, že pojede sotva 26 dětí a rodičů, ale nakonec si to někteří rozmysleli, změnili své plány a podpořili naše snažení. Nakonec se akce zúčastnilo 33 dětí v doprovodu 22 dospělých a 6 učitelů. Na stadionu nás přivítala paní Petra Dubová, která ochotně zapůjčila některým dětem brusle i helmy. Potom už se ledová plocha od poledne do půl druhé hemžila malými i velkými bruslaři. Začínající mrňousci měli k dispozici pomocné branky, které jim sloužily jako opora. Starší děti už jezdily bez obtíží, kluci si vyzkoušeli i malé hokejové utkání. Rodiče měli většinou taky brusle, takže mohli svým potomkům podat pomocnou ruku a naučit je něco ze svého umění. I rodiče, kteří nebruslili, sledovali se zaujetím pokroky svých ratolestí. V šatně sice všichni sundávali brusle s úlevou, ale i přesto byli spokojení a akci hodnotili jako velice zdařilou. My jsme rádi, že jsme naši organizační aktivitu nevydali nadarmo a těšíme se někdy příště na další společné bruslení, plavání, lyžování či cokoliv jiného.

[Not a valid template]