Návštěva u hasičů

Na návštěvě u hasičů

V pátek 29. září se žáci 2., 3. a 4. třídy vypravili na exkurzi do Ostravy. Jejich cílem byl Hasičský záchranný sbor v Ostravě – Fifejdách, kde je čekal pan René Velčovský se svým kolegou Tomášem. Nejprve rozdělili žáky na dvě skupiny a postupně se všichni vystřídali v prostorách stanice a prohlédli si hasičskou techniku a její vybavení, sklepní výcvikový prostor a zázemí hasičů. Žáci se sami také živě dotazovali a vyzkoušeli si ledacos na vlastní „svaly“. Zjistili, že práce hasiče je velice fyzicky i psychicky náročná a rozhodně se museli hasiči také dobře učit. V garážích žáci bez rozdílu pohlaví obdivovali hasičská auta značky Tatra nebo Mercedes Benz. Jejich vybavení statečně potěžkávali a vše si ochotně toužili sami vyzkoušet. Prohlédli si také kabinu záchranného hasičského vozu. V průběhu exkurze slyšeli také hlášení dispečinku, kdy museli hasiči vyjet do Hrabůvky k zabouchnutému bytu.

Po prohlídce stanice se přesunuli do Přívozu do hasičského muzea, jehož expozice je věnována nejen historickým artefaktům hasičských sborů kraje, ale také si zde mohly děti vyzkoušet práci hasiče na vlastní kůži. Vytahovali dítě ze studny, slaňovali postiženého z hor, sjížděli po tyči. Zhlédli také krátký instruktážní film o práci hasičů a o muzeu. Na závěr se proměnili v dispečery u informačního pultu Integrovaného bezpečnostního systému, který sídlí v reálu v Ostravě – Zábřehu. Celé dopoledne bylo plné zážitků a nových informací a žáci je určitě využijí při svém dalším vzdělávání.

Nebyly nalezeny žádné obrázky