Děti čtou dětem

V rámci spolupráce ZŠ a MŠ se v pátek 23. 11. uskutečnila čtenářská dílna pro třídu předškoláků. Žáci 3. ročníku si pod vedením paní učitelky Jitky Buchlovské a paní asistentky Lucie Valentové, připravili pro předškoláky seznámení s dětskou knížkou Lenky Rožnovské, Dědo, ty jsi indián. Tato milá knížka vypráví o prázdninách malé Aničky strávených u dědečka a babičky, kde zažívá samá zajímavá dobrodružství. Žáci nejprve zazpívali motivační indiánskou písničku a potom přečetli zestručněnou knihu. Pak rozdělili předškoláky do skupin a společně pod vedením indiánských náčelníků – třeťáků, plnili malí posluchači úkoly k textu. Nešlo pouze o to, kdo dával více či méně pozor, ale také o to, jak jsou děti schopny spolupracovat. V závěru skládali puzzle s indiánskými obrázky. Po sečtení bodů po všech úkolech bylo jasné, který indiánský kmen si vedl nejlépe. Zvítězil kmen náčelníka TOMŠIMONA, ale v podstatě zvítězil každý, kdo pomáhal, dával pozor, přiložil ruku k dílu a společně s kamarády si užil prima páteční dopoledne ve školce. Nechyběla sladká odměna a každý předškolák obdržel malý indiánský talisman a školák pěknou záložku do knížky. Čtení zdar!