Týden 17 (20 – 24. 4.) anglický jazyk

Hodnocení – týden 17

Známky za plnění úkolů a známky za Wocabee najdete na Škola online.

Posílám řešení:

Pracovní sešit:

46/1 – comparisons

1. New York is colder than Miami. Miami is hotter than NY. 3. Rex is larger than Rover. R is smaller than R. 4. Last week Saturday was wetter than Sunday. Sunday was drier than S. 5. Alan´s sandwich is thinner than Ben´s. B sandwich is thicker than A. 6. Birmingham is nearer than Manchester. M is further than B. 7. Last Wednesday was cloudier than Thursday. Thursday was sunnier than Wednesday. 8. Mr. B is lighter than Mrs. B. Mrs B. is heavier than Mr. B.

47/2 – comparatives – vytvořte druhý stupeň, pozor na pravopis

Taller, easier, warmer, faster, friendlier, redder, nicer, happier, windier, greater, fatter, poorer, richer, dirtier

Učebnice:

Warmer, quicker, nearer, wetter, bigger, drier,easier, further, nicer

Dobrý den,

v příloze najdete práci na tento týden.

Na učení slovíček využívejte i nadále Wocabee. Ve středu 22. 4. 2020 kontroluji splnění balíčků 8/8 + opět přibude nový balíček slovíček. Za týden, ve středu 29. 4. 2020 kolem 20.00 hod budu kontrolovat splnění balíčků 9/9. Kdo bude mít splněné balíčky dostane opět jedničku (domácí příprava, váha 100%).

Pár žáků ale s Wocabee trochu nestíhá. Pokud máte přístup na internet (přes mobil, tablet nebo počítač…) určitě toho využijte a pokračujte v procvičování. Jinak vám ostatní utečou a vám to bude chybět.

Poslech je jednoduchý, určitě to zvládnete všichni na jedničku s hvězdičkou :-). Dejte mi vědět na Teams.

Z gramatiky nás čeká nové učivo – stupňování přídavných jmen, zatím jenom 2. stupeň (větší, menší, teplejší….).  Poznámky si napište nebo nalepte do sešitu (lépe napsat, i psaním se učíte), opište si tabulku z učebnice a doplňte chybějící slova. Na nové učivo si udělejte zadané cvičení a nezapomeňte mi ho poslat (na mail zuzana.maternova@zsbartosovice.cz do pátku).

Jestli budete potřebovat pomoct, pište na Teams, ale můžeme si domluvit i videohovor 🙂

A6 týden 17 zadání