Večerníčkové odpoledne pro budoucí prvňáčky

Vzhledem k vydanému opatření MŠMT souvisejícím s rozšířením nemoci COVID-19 probíhal letošní zápis dětí do 1. třídy bez osobní přítomnosti dětí i zákonných zástupců vyplněním přihlášky přes školu online. Zápis do 1. ročníku se konal od pondělí 6. dubna do pátku 24. dubna 2020. Celkem je přijato 20 dětí z 22.

Aby to dětem nebylo líto, tak se 18.6. ve 13,00 konala venku u školy motivační část zápisu pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče s názvem „Večerníčkové odpoledne“. Na děti čekal Večerníček, který ztratil svoje pohádky. Děti měly za úkol mu je pomoct najít. Každý dostal svého Večerníčka a musel splnit pět úkolů. Za každý splněný úkol dostaly děti obrázky (víla Amálka, Maxipes Fík, Rákosníček, …) Na závěr dostal každý předškolák odměnu. Děti si v průběhu akce mohly opéct párky a také si nechat něco pěkného namalovat na obličej.

Děkujeme SRPŠ za pomoc.

Počasí nám přálo, akce se vydařila. Na děti se budu moc těšit v září.

Mgr. Dagmar Červenková, učitelka 1.třídy

Comments are closed