Rozsvěcování vánočních stromků

K dlouholeté tradici patří v době adventní zpívání našich žáků u rozsvěcování vánočních stromečků v obou částech obce.

Děti připravují vánoční koncert do kostela, takže nebyl problém vybrat pár koled a písní i ke stromu. Letos jsme navíc zpívání doplnili i pásmem o adventu a děti tak přítomné seznámili s důležitými dny a pranostikami z tohoto období a přednesly pár veršů s vánoční tématikou. Začaly vysvětlením pojmu advent, zmínily se o Svaté Barborce a Mikuláši a tři Lucky pohrozily všem nezbedným klukům. Potom už jsme se přenesli do Štědrého večera a svátků po něm následujících a na závěr jsme se dozvěděli ještě něco o Silvestru a Třech králích, jimiž celé vánoční období končí.

Venku je vždy trochu problematické děti dokonale ozvučit, a tak celé vystoupení komplikoval vítr a technika. Děti přesto zpívaly s radostí a rodiče už se mohli trošku předvánočně naladit. Prodával se i tradiční svařák a punč pro děti. Oba stromečky už září na celou obec a oznamují, že se blíží den z nejočekávanějších – Štědrý den, na který se těší především děti. Díky adventním koncertům, zkouškám a akcím, jako je rozsvěcování stromů, jim ten čas alespoň rychleji uteče.