DEN LASKAVOSTI

V rámci Dne laskavosti, který spadá na 13. 11. 2019, jsme se rozhodli během měsíce listopadu uskutečnit laskavost. Každá třída si mohla zvolit libovolný dobrý skutek.

plakát

3. třída „SRDCE PRO PANÍ ASISTENTKU“

13.11.2019 jsme využili Dne laskavosti k tomu, abychom poděkovali naší paní asistentce za to, co pro nás dělá. Vyrobili jsme pro ni obrovské srdce z lásky složené z menších srdíček, které vyrobil každý žák a měl tak možnost poděkovat každý sám za sebe a nakonec i všichni dohromady společným velkým srdcem. Paní asistentka měla radost, že jsme den laskavosti věnovali právě jí.

3.třída  3.třída1

4. třída

Se třídou jsme se rozhodli, že připravíme Den laskavosti pro naši paní uklízečku Mirku Staňkovou. Rozdělili jsme do skupin, z domu jsme přinesli potřebné pomůcky k úklidu a sestavili jsme si plán úklidu. Paní uklizečce jsme nachystali kávu, zákusek, zazpívali jsme ji písničku a šli jsme uklízet. Každá skupina měla na starosti jednu třídu a šatnu. Co vše jsme dělali: všude utřeli prach, vynesli koše, utřeli lavice,vysáli koberce, zametli a vytřeli podlahu. Po práci jsme byli unavení a těšili jsme se na oběd. Moc nás to bavilo, ale usoudili jsme, že práce p. uklízečky je náročná. Od té doby se snažíme udržovat si ve třídě a v šatně pořádek. Po každé výtvarce si pořádně umyjeme lavice, ať nepřiděláváme práci. Paní uklízečce Mirce jsme udělali velkou radost, moc nám poděkovala a pochlubila se ostatním.

Poděkování od paní uklízečky Mirky:  Mile mě překvapilo, že si žáci za laskavost vybrali úklid tříd na prvním stupni. Chtěla jsem je pochválit, že jim šla práce pěkně od ruky. Práce se nebáli a s nadšením ji zvládli. Děkuji za kafe, zákusek a kytičku.

IMG_0003  IMG_0021

5. třída

IMG_20191129_114331 IMG_20191129_114815

Stejně jako v celé škole proběhl i v 5. třídě Den laskavosti. Vzhledem k tomu, že měla začít zima rozhodli jsme se udělat laskavost zvířatům a naší Zemi v okolí obce. Vyrazili jsme tedy do terénu. Podél cest směrem k lesu a k poldru jsem sbírali odpadky. Nesli jsme také suché pečivo, jablka a oříšky pro zvířata, která se chystala na zimu. Velký krmelec jsme nakonec našli a všechny dobrůtky přidali zvířatům na přilepšenou. Odpadu jsme našli opravdu dost, po cestě zpátky jsme ho vytřídili do kontejnerů. I když od příjemců naší Laskavosti nemáme zpětnou vazbu, my máme velkou radost.

6. třída

IMG_20191113_132649242 (1)    útulek

 

7. třída

Naši laskavost jsme vykonali v pondělí 25. 11. 2019 pro paní uklízečku Marcelu Csukášovou. Po vyučování jsme se, po řádném výkladu paní uklízečky, chopili vysavače, smetáků a mopů. Dětem šla práce pěkně od ruky a s úsměvem na tváři. Třídy a toalety měly uklizené během chviličky. Paní uklízečce děkujeme za celoroční úklid tříd, vážíme si její práce a jako poděkování od nás dostala bonboniéru, vánoční kaktus a skřítka.

72890569_2654809131208511_1276882940898312192_n   Desktop

8. třída

Ve středu 13. 11. 2019 se naše základní škola zapojila do celorepublikového projektu  – Den laskavosti. Naše třída si vybrala jako svůj „dobrý skutek“ psí útulek v Ostravě.  Pejskům jsme darovali staré deky a nakoupili různé pamlsky, konzervy a hračky.  Hned po příjezdu do psího útulku v Ostravě se nás ujala milá paní, která nás provedla celým útulkem, ukázala nám kotce se psi i ordinaci, kde se ošetřují pejsci a také odchytové vozidlo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o chodu útulku. V útulku se nám moc líbilo.

psi1       pyi