Halloweenská noc ve škole

HALLOWEENSKÁ NOC VE ŠKOLE

V pondělí 25. 10. 2021 se naši páťáci zúčastnili své první Halloweenské noci ve škole. Odpoledne jsem společně opékali a k večeru se přesunuli do třídy, kde si děti vyrobili své vlastní lucerničky. Někdo si zvolil podobu dýně, jiný upíra či mumie. Pak na děti čekaly v tělocvičně netradiční halloweenské hry v družstvech. Prvním úkolem bylo co nejrychleji a nejpečlivěji zamotat svého spolužáka do toaletního papíru tak, ať vypadá jako věrohodná mumie, následovalo skládání strašidelného puzzle, prásknutí balónků o tělo a mnoho dalších. Odměnou za sportovní výkony byla vytoužená dobrota – pizza. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat paní Jarmile Vermolen, která dětem  pizzu koupila. Děti byly nadšené a všem moc chutnalo. Večer nemohla chybět stezka odvahy se strašidelnými úkoly a tajenkou, které se odvážně zúčastnily všechny děti.

V úterý ráno halloweenský den pokračoval. Děti se v českém jazyce seznámily s historii a různými legendami o mumii a upíru. Pracovaly s pracovními listy, které doplňovaly na základě zjištěných údajů z textu. Ve výtvarné výchově si pomocí černého fixu na oranžový papír nakreslili strašidelný výjev. Halloweenský den jsme zakončili předáním balíčků se sladkou odměnou a nemohl chybět ani diplom za účast a odvahu na Halloweenské noci.

Chci poděkovat všem dětem za jejich aktivní účast, odvahu, nadšení a smysl pro fair play a kolegyním za pomoc při organizaci – Markétě Kozákové a Lucii Valentové.

 

Mgr. Lenka Rigo