Sněhurka a sedm trpaslíků

Tuto klasickou pohádku zná určitě každé malé dítě a její obsah není potřeba nikomu dlouze vyprávět, ale muzikál, který připravili druháci ke Dni matek ve spolupráci s Obcí Bartošovice, určitě ještě nikdo neviděl a neslyšel.

Už od března začali žáci pomaličku nacvičovat jednotlivé písně a dostávat pod kůži texty. Později se samozřejmě začaly připravovat také kostýmy a kulisy, ozvučení a obrázky k promítání. Do příprav se zapojili i další pracovníci školy. Deváťáci pomohli se stěhování klavíru a větších kulis, sedmáci kreslili stromy do lesa a drobné předměty z chaloupky. Nejvíc práce kromě druháků měla také žákyně 9. třídy, která musela nacvičit celý klavírní doprovod muzikálu. Po vyvěšení plakátů už se jen finišovalo na čtvrteční generálce.

V pátek 18. května proběhlo první dopolední vystoupení pro žáky 1. stupně naší školy. Odpoledne bylo především věnováno maminkám, ale samozřejmě jsme zvali i širokou veřejnost. A bylo opravdu narváno, museli jsme dokonce přidávat židličky, protože těch80, které zaměstnanci obce nachystali, nestačilo. Velká premiéra a derniéra zároveň mohla začít. V pět hodin odpoledne zazněl gong a na scéně se objevila vypravěčka, zvířátka a zrcadlo s královnou. Později se objevili také trpaslíci se Sněhurkou a v závěru nemohl chybět princ, zachránce. Všechny děti se v závěru velice zdařilého představení přišly poděkovat jako praví herci a úplnou tečku udělaly předáním kytičky své mamince. Na tvářích mnohých se objevily i slzičky dojetí. Na takový krásný a netradiční dárek budou určitě všechny maminky ještě dlouho vzpomínat.