Den na Ranči Bučiska

Školní výlet je oblíbenou odměnou pro žáky na konci školního roku a cestou za poznáním i zábavou. Letos se prvňáci s třeťáky vypravili do Rožnova pod Radhoštěm na Ranč Bučiska, kde pro ně byl připravený zábavný program, praktické i vědomostní úkoly, chutný oběd a poznání života našich předků. Nejprve se o děti staral na ranči průvodce Ondra se svým týmem a děti si vyzkoušely střelbu z kuše, lov ryb, skákání v pytlích, jízdu na koních. Každý tým dětí si zvolil jméno a pokřik a snažil se získat co nejvíce bodů. Také jim bylo k dispozici dětské hřiště s houpačkami, trampolínami, skluzavkou a prolézačkami. V malém obchůdku si mohli žáci nakoupit různé hračky a suvenýry. Po obědě se děti vypravily do pohádkového lesa a plnily úkoly vodníka, loupežníka, rytíře a čaroděje. Nakonec si všichni rozdělili nalezený poklad i sladkou odměnu za výsledky v týmech. Nejúspěšnější byli Bleskové. Pak jsme se na ranči rozloučili a s průvodkyní Evou jsme se přesunuli do Valašské dědiny rožnovského skanzenu. Tady si děti prohlédly mlýn, školu, stavení fojta a formana, kovárnu a další hospodářské i obytné budovy našich předků. Po absolvování celé trasy následoval kvíz vědomostí, který děti společně zvládly docela dobře. Jsme rádi, že nám přálo počasí a děkujeme také sponzorům, kteří nám pomohli s financováním výletu. Určitě jim bude odměnou ujištění, že si všichni výlet dokonale užili.

[Not a valid template]