Malá Mína zmlsaná

V pátek 19. ledna jsme se s žáky 1. stupně vypravili na návštěvu Divadla loutek v Ostravě. Představení Malá Mína zmlsaná všechny děti bez rozdílu věku zaujalo a mnozí se možná i trochu zamysleli nad svými stravovacími návyky.

Do divadla nás odvezly dva autobusy firmy Hop Do Fabry, které jely bezpečně a zaparkovaly poblíž divadla. V divadle jsme měli dostatek času na usazení se a zakoupení programu. Představení začalo v 8:45 a šest herců děti bavilo 50 minut zpěvem a humorem. Děti při představení napovídaly, tleskaly, smály se a spolupracovaly s herci. Naprosto chápaly pohnutky Míny, která nemá ráda špenát, koprovku a párek, ale miluje hranolky a hamburgery. Ve snu se jí všechna tato jídla oživí a vedou s ní dialog. Nakonec i Mína pochopí, že tato jídla mají své přednosti a hamburgery se nelze ládovat do nekonečna. Maminka s tatínkem mají radost, že jejich dcera zmoudřela a už jí neříkají malá Mína zmlsaná, ale pouze Mína.

Po divadle jsme zašli do šatny herců pro podpisy do programu a počkali jsme pár minut do 10 hodin, kdy hrál před divadlem orloj. Dětem se i další krátké hudební „představení“ velice líbilo.

Po dojezdu do školy jsme si o celém představení povídali, doplňovali jsme ho svými vlastními zkušenostmi a názory na zdravé stravování a děti kreslily obrázky z představení do kroniky. Starší žáci zase psali ve slohu popis osoby a snažili se tak literárně ztvárnit jednotlivé postavy.

Už se zase brzy těšíme na něco pěkného.

[Not a valid template]